Home » Lajme, Vendore » Në Preshevë – PËRUROHEN DY LIBRA

Në Preshevë – PËRUROHEN DY LIBRA

Nexha-Mustafë Ismaili17  Maj 2014 – Sot, në sallën e Kuvendit Komunal të Peshevës, në organizim të Shoqatës së Shkrimtarëve nga Lugina “Feniks”, u bë përurimi i romanit: “Rruga pa adresë” të shkrimtarit nga Samolica e Bujanocit Mustafë Ismaili, me punë të përkohshme në Kanadë dhe libri me poezi: “Shëtis me erën”, të autores nga Rahovica e Preshevës, Jalldëze Kasum Arifi.

Salla ishte e mbushur përplot me adhurues të fjalës së shkruar, si dhe mysafirë nga Maqedonia.

Për rëndësinë e këtyre dy librave folën drejtuesit e Shoqatës së Shkrimtarëve nga Lugina.

Në këtë eveniment të lartë kulturor merrnin pjesë edhe përfaqësues nga Shoqëria Civile e Luginës së Preshevës.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch