Në Rahovicë të Preshevës demolohet lapidari i katër dëshmorëve të UÇPMB-së

Në mesnatën e kaluar është demoluar lapidari i katër dëshmorëve të UÇPMB-së, rënë në grykën e Rahovicës në majin e vitit 2001.

Në këtë lapidar janë dëshmorët Bardhyl Osmani, Shaban Ukshini, Sami Ukshini dhe Kastriot Arifi. Veteranët e luftës këtë e konsiderojnë si luftë speciale të Serbisë ndaj shqiptarëve.

https://scontent.fbeg4-1.fna.fbcdn.net

Lini një Përgjigje

Previous post Edi Rama: Marrëveshja Kosovë-Serbi për energjinë, është rruga e duhur
Next post Bujanoc: Anulohen zgjedhjet e parapara për ditën e sotme në Tërnoc