Home » Lajme » Nesër mbahet seanca e radhës e Kuvendit Komunal të Preshevës

Nesër mbahet seanca e radhës e Kuvendit Komunal të Preshevës

Kryetari i Kuvendit të Komunës së Preshevës, Besim Avduli e ka konvokuar seancën e katërt të këtij organi të pushteti lokal në Preshevë. Seanca do të mbahet neser në sallën e Kuvendit të Komunës prej orës 10:00. Në rendin e ditës së propozuar prej nëntë pikave, ndër të tjera do të shqyrtohet vendimi mbi ndryshimin e taksave lokale, vendimi mbi rregullimin e komunikacionit në territorin e Komunës së Preshevës dhe vendimin mbi auto taksit dhe transportin publik të udhëtarëve në komunën tonë. Gjithashtu janë paraparë të bëhen shkarkimie dhe emërime të anëtarëve të këshillave drejtuese të institucioneve komunale.

As a new take from besttrackingapps.com on point something that was on fleek was an event that went well and met expectations

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress