Home » Lajme » Neymar arrinë marrëveshje me Real Madridin

Neymar arrinë marrëveshje me Real Madridin

Real Madrid, thuhet se ka arritur marrëveshje me brazilanin Neymar, dhe `Los Blancos` do të paguajnë klauzolën e Neymar prej 45 milionë euro.

Neymar do nënshkruaj një kontratë gjashtë vjeçare(deri në 2017), ai do të përfitojë nga pesë milionë euro në sezonë plus 50% nga reklamat.

Neymar do të përfitojë nga publiciteti i Nike, Panasonic ose Red Bull, dhe klauzola e Neymarit do ti paguhet Santosit nga Reali.

Pra, Neymar është më afër se kurrë Realit dhe do ta presë përfundimin e Coppa America për t’u bërë zyrtare kjo blerje. Me Neymar, Mourinho do ta ketë një ekip të kompletuar, një ekip më të riun në histori të klubit, dhe ndër më të riun në Evropë.

Mbi të gjitha do ta ketë një ekip që do ta dominojë futbollin evropian për 10 vitet e ardhshme …!

 

At the smart writer homework end of the day, they count their class earnings and celebrate

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch