Ngadhnjim i shqiptarëve në Strasburg!

Read Time:1 Minute, 39 Second

Dje nga salla e Asamblesë së KIE lideri demokrat Lulzim Basha dha lajmin e madh për kombin tonë të pranimit nga ky institucion i Kosovës si anëtare i tij.

Një lajm tjetër po ashtu i rendësishëm dhe me efekte globale ishte dhe pranimi nga kjo asamble në menyrë unanime i rezolutës së Lulzim Bashës për bllokimin e aseteve, mbi 300 miliardë euro të konfiskuara ruse dhe vënia e tyre në dispozicion të Ukrainës së shkatërruar nga lufta.

Jo vetëm logjika e deduksioni politik por edhe realiteti i pranuar publikisht nga Lulzim Basha si reporter i KIE të çojnë në konkluzionin se ky hap i guximshëm politiko diplomatik nuk është thjesht një veprim i limituar në 46 vende që përbljnë KiE në

Strasburg.

Ai është një veprim i mirëkordinuar me aleatin tonë stretegjik SHBA-të që shumë shpejt do ta diskutojnë në Kongresin Amerikan dhe do e aprovojnë esencën e kësaj rezolute.

Ndërkohë që në sytë dhe qënjen e Lulzim Bashës dhe të shqiptarëve kudo janë ndihet gezimi dhe entuziasmi Trekëndëshi i Bermudës po përjeton momente dezekuilibri dhe skizofrenie.

Ilir Meta i hakërrehet me fjalor kriminal drejtesisë.

isoja e përnatshme si këngë korbi e Sali Berishës nga çatia.

Transferimi i qeverisë dhe administratës së Edi Ramës dhe Erion Veliajt në qelitë e burgut flasin për një alarm e pështjellim në shpellën e çakejve të korrupsionit.

Jam i sigurt së falë mbështetjes masive popullore, suportit të SHBA-ve dhe aleatëve euroatlantikë ndaj SPAK nuk do jetë e largët dita e çlirimit real të Shqipërisë nga kjo bandë kriminale e kusarisë.

Si unë ç’do demokrat duhet të ndihet krenar për mbeshtetjen sistematike dhe pa ekuivok që PD-ja dhe lideri i saj Lulzim Basha po i japin institucioneve të drejtesisë së re.

Është vërtet një betejë

e gjatë dhe me pasoja por demokratët shqiptarë do të dalin më të

motivuar e më të fortë për të ardhmen pasi që misioni ynë është liria dhe demokracia funksionale, shteti i së drejtës, euroatlantizmi dhe prosperiteti.

Mund të jetë një imazh i 2 persona, mjekër, televizori dhe redaksi
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post ” Rezistenca shqiptare, në Llap dhe në viset e tjera etnike shqiptare gjatë viteve 1912-1953″
Next post Gjenerali i NATO-s: Duhen dërguar më shumë trupa dhe artileri në Kosovë