Home » Lajme » Nikoliqi dhe Tadiqi njoftuan se do të punojnë së bashku për të zgjidhur të gjitha çështjet e rëndësishme duke nisur nga Kosova

Nikoliqi dhe Tadiqi njoftuan se do të punojnë së bashku për të zgjidhur të gjitha çështjet e rëndësishme duke nisur nga Kosova

Presidenti i zgjedhur i Serbisë, Tomisllav Nikoliq dhe ish presidenti Boris Tadiq njoftuan se do të punojnë së bashku për të zgjidhur të gjitha çështjet e rëndësishme, duke nisur nga Kosova, integrimi në BE e deri te ekonomia.

Nikoliq dhe Tadiq në paraqitje para gazetarëve në presidencën serbe thanë se kusht për të trajtuar këto çështje sa më shpejt të jetë e mundur, është formimi i Qeverisë së Serbisë. Nikoliq tha se “nuk do të ngurojë t’ia japë mandatin, atij që siguron shumicën prej 126 deputetëve në Kuvend.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch