Nis reduktimi i forcave të Policisë së Kosovës në veri, sipas marrëveshjes

Read Time:37 Second

Ka nisur reduktimi i forcave të Policisë së Kosovës sipas marrëveshjes së arritur nga zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Lajmi është konfirmuar për RTK-në nga zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Veton Elshani.

“Pas pranimit të vendimit të Qeverisë nga ana e Menaxhmentit të Policisë, i njëjti është dërguar në terren për ekzekutim. Vendimi i Qeverisë ka filluar të implementohet”, tha Elshani.

Në fakt, në marrëveshjen e arritur të hënën në Bratisllavë, por e cila u bë publike të martën nga Qeveria e Kosovës, parashihet që në kuadër të hapave të shtensionimit të situatës në veri, Kosova të reduktojë për 25 për qind prezencën e Policisë së Kosovës në dhe rreth objekteve komunale.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Bashkimi Evropian jep detaje të planit katër-pikësh që Qeveria nuk ceki
Next post Turqia dhe Kosova arrijnë dy marrëveshje ushtarake