Një delegacion i shqiptarëve të Luginës së Preshevës ka udhëtuar sot drejt SHBA-së

Read Time:39 Second

Delegacioni i shqiptarëve të Luginës së Preshevës ka udhëtuar sot drejt SHBA-së ku do të kenë takime të rëndësishme në Senatin Amerikan, Kongres dhe në Departamentin e Shtetit

Delegacioni i përbërë nga deputeti shqiptar në parlamentin serb, njëherit Kryetar i Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi, Kryetari i Këshillit Nacional, Kryetari i Komunës së Bujanocit dhe Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në bashkërendim me Lobin Shqiptaro-Amerikan mësohet se do të ketë takime shumë të rëndësishme me Administratën e Presidentit Amerikan z.Biden, me kongresmen me theks të veçant veçohet takimi me Zv. Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, z. Gabriel Escobar.

Delegacioni nga Lugina është hera e dytë brenda këtij viti që ftohen për vizitë në SHBA, por pa asnjë përfaqësues të pushtetit lokal të Preshevës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Ministri i Mbrojtjes, Mehaj në SHBA: Shpejtoni procedurat, duam të blejmë shpejtë armatime moderne për FSK
Next post Manovër ushtarake e kryer me sukses nga Forca e Sigurisë së Kosovës