Home » Kulturë, Lajme, Ndërkombëtare » NJOFTIM – Doli nga shtypi Thesarit Kombëtar 3

NJOFTIM – Doli nga shtypi Thesarit Kombëtar 3

Libri - Thesari Kombëtar 3Të dashur anëtarë të Shoqatës së Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë ”Papa Klementi XI Albani”, në Suedi (ShShAShS-së),

Të nderuar miqë të Shoqatës dhe fjalës së bukur shkruar të gjuhës shqipe dhe ju media, televizive, të shkruara dhe web-faqe,

Ju njoftoj se mbrëmë në orët e vona të natës, dual nga shtypi ”Thesari Kombëtar 3” të cilën e shtypi Shtypshkronja Printing Press, në Prishtinë.

Është një gëzim i të gjithë atyreve që i kontribuan këtij libri.

 

URIME TË GJITHËVE

 

Libri do të përurohet si vijon:

 

*Më 17 korrik 2014,në Kullën e Bajraktarit të Llaushës, me fillim në ora 12:00

*Më 19 korrik 2014, në Gakovë, nën patronatin e kryetarës së komunës së Gjakovës, znj. Mimoza Lila- Kusari.

*Më 21 korrik 2014, me fillim në ora 12:00, në Biblotekën Kombëtare Universitare në Prishtinë.

*Më 7 gusht 2014, me fillim në ora 17:00, nën patronatin e kryetarit të komunës së Strugës Dr. Ziadin Sela. Vendi: Te Kisha shqiptare në Strugë afër Drinit të Zi.

 

Janë të mirëseardhur të gjithë të interesuarit e fjalës së shkruar shqipe.

Kontakti: ++377 (0) 44-272339, (korrik-gusht 2014)

 

Ardhja e juaj na nderon.

Me konsideratë, për Ju,

Hysen Ibrahimi, Kryetar i ShShAShS-së.

 

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch