Home » Lajme, Vendore » ORGANIZATA E VETERANËVE TË LUFTËS SË UÇPMB-së: F T E S Ë

ORGANIZATA E VETERANËVE TË LUFTËS SË UÇPMB-së: F T E S Ë

ORGANIZATA E VETERANËVE TË LUFTËS

SË UÇPMB-së

 

F T E S Ë

Ftohen qytetarët e komunave Preshevë,Bujanoc dhe Medvegjë që të marrin pjesë në inaugurimin e pllakës përkujtimore të Dëshmorëve të Kombit të rënë gjatë luftës së lavdishme të UÇPMB-së.

Inaugurimin i kësaj pllake do të bëhet të premten  më datë 16.11.2012  me fillim  në ora 13 para komunës së Preshevës.

 

Pjesmarrja juaj nderon gjakun e rënë për liri.

 

Preshevë,14.11.2012

Kryesia e OVL-së

Kryerari

Ramadan Ismajli

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress