Osmani pas takimit me Zelenskin: Kosova me Ukrainën deri në fitore

Read Time:33 Second

Sot në Tiranë u mbajt Samiti për Ukrainën, që solli për herë të parë në Tiranë edhe presidentin Volodimir Zelenski.

Në samitin “Ukraina-Evropa Juglindore”, përveq Zelenskit, morrën pjesë edhe liderë të tjerë të shteteve të rajonit. Mes tyre ishte edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Në një postim në platformën X, Osmani theksoi se Kosova do të qëndrojë me Ukrainën deri në fitore.

“Fitorja e Ukrainës është fitore e Evropës. Është fitore kundër atyre që kërkojnë të destabilizojnë Ballkanin Perëndimor dhe të ringjallin mentalitetin e dhunës dhe shkatërrimit. Është fitore për liri! Për këtë arsye, Kosova do të qëndrojë me Ukrainën deri në fitore”, tha Osmani në këtë postim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Një delegacion i Partisë së Veprimit Demokratik pritet në zyrën e Lëvizjes Vetëvendosje
Next post Deklarata e përbashkët e Samitit në Tiranë