Home » Lajme » OVL e UÇPBM-së organizonë tubimin e ndihmave kushtuar familjarëve të dëshmorëve, invalidëve të luftës si dhe ish ushtarëve të UÇPBM-së gjendjen financiare të cilët e kanë të rëndë

OVL e UÇPBM-së organizonë tubimin e ndihmave kushtuar familjarëve të dëshmorëve, invalidëve të luftës si dhe ish ushtarëve të UÇPBM-së gjendjen financiare të cilët e kanë të rëndë

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇPBM-së, Ramadan Ismaili përmes një njoftimi informon qytetarët se si çdo vjet, edhe këtë vit organizojnë tubimin e ndihmave kushtuar familjarëve të dëshmorëve, invalidëve të luftës si dhe ish ushtarëve të UÇPBM-së gjendjen financiare të cilët e kanë të rëndë. Shpresojmë se edhe sivjet, sikurse edhe viteve tjera, interesi dhe kontributi i Juaj nuk do të mungojë, pasi që të gjithë jeni të vetëdijshëm se në çfarë në gjendje jetojnë këto familje. Le të jetë kjo festë e Kurban Bajramit festë gëzimi për të gjitha familjet, qofshin të varfra apo të pasura, e kjo mund të bëhet vetëm përmes solidaritetit në mes veti. OVL-ja i ka zyrat e veta në Preshevë në hyrje të tregut të gjelbër si dhe në Bujanoc në rrugën që shpie për në Tërrnoc, thuhet kështu në njoftimin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇPBM-së.
RTV Presheva

My student teacher says he feels like he makes 10,000 decisions a day, the decisions that are almost about my company essay like breathing for me now

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch