Home » Lajme » OVL e UÇPMB-së – “ E FILLUAM KUR ISHIM TË BASHKUAR”

OVL e UÇPMB-së – “ E FILLUAM KUR ISHIM TË BASHKUAR”

ORGANIZATA E VETERANËVE TË LUFTËS

SË UÇPMB-së

 

NJ O F T I M

 

           OVL e UÇPMB-së njofton opinionin mbarë kombëtarë se të Enjten  me datë 26.01.2012, në përkujtim të  përvjetorit të 12 –të,

të daljes në skenë të Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë,Medvegjë dhe Bujanoc,  me moton “ E FILLUAM KUR ISHIM TË BASHKUAR”

 do të mbahen aktivitete të ndryshme në shënimin kësaj date historike edhe atë:

          Në fshatin Dobrosin në ora 10 do të përkujtohet dalja në skenë për herë të parë e UÇPMB-së  e pas kësaj do të mbahen homazhe tek varrezat e Dëshmorëve  ndërsa,

        Akademia përkujtimore do të mbahet  në sallën e Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc në ora 15.00 .

 

        Pjesëmarrja Juaj e madhëron këtë Akademi Përkujtimore!

 

Presheve, 23.01.2011.

             OVL e UÇPMB-së       

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress