Home » Lajme, Vendore » OVL e UÇPMB-së – homazhe tek varret e dëshmorëve

OVL e UÇPMB-së – homazhe tek varret e dëshmorëve

Organizata e Veteranëve të Luftës së UCPMB-së sikur edhe viteve tjera edhe sot ka vizituar varrezat e dëshmorëve dhe vendin e rënjes së tyre. Organizatës së veteranëve ju bashkangjitën edhe një numër i konsiderueshëm i qytetarëve si dhe familjarët e dëshmorëve. Manifestimi qendror u mbajt në Rahovicë te vendi i quajtur “Gurishte” ku kz manifestim u begatua me aktivitete kulturore dhe sportive. Kurse, po sot në Shtëpin e Kulturës “Abdulla Krashnica” do të mbahet Akademi për nderë të dëshmorëve të kombit.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch