Home » Lajme, Vendore » OVL e UÇPMB-së: NJ O F T I M

OVL e UÇPMB-së: NJ O F T I M

ORGANIZATA E VETERANËVE TË LUFTËS

SË UÇPMB-së

 

NJ O F T I M  

Njoftohen  qytetarët e Luginës së Preshevës, se më datë 21.04.2013 duke filluar në ora 12 në fshatin Breznicë do të bëhen homazhe tek varrezat në përvjetorin e rënies heroike për Dëshmorët e Kombit Sherif Faik Jonuzi dhe Enver Rasim Bajrami.

Njëherit Ju njoftojmë se me datë 22.04.2013 duke filluar në ora 11 do të bëhem homazhe tek varrezat në  fshatin Bushtran në përvjetorin e rënies heroike të Dëshmorit të Kombit Qenan Ibrahim Rahimi.

Ardhja Juaj nderon gjakun e rënë për Liri.

 

 

 

 

Preshevë,20.04.2013.

Kryetari

 

_____________________

Ramadan Ismajli

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress