Home » Lajme, Vendore » OVL e UÇPMB-së: Njoftim

OVL e UÇPMB-së: Njoftim

Me rastin e 20 vjetorit ,,JUBILAR,, të rënies së dëshmorëve të UÇPMB-së, të Zonës Operative të Preshevës, Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇPMB-së, organizon dhe kujton rënien heroike të dëshmorëve të kombit duke bërë homazhe dhe duke vendos kurora lulesh në vendin e rënies dhe varrezave të dëshmorve. Homazhet do të bëhen: – më 12 maj 2021, me rastin e rënies së dëshmorit Hysen Salihu, bëhen homazhe në fshatin Maxhere në ora 11:00,- më 14 maj 2021, nga ora 08:30 bëhet nisja nga zyra e OVL të UÇPMB-së për në Rahovicë, ndërsa më pas vazhdohet në Preshevë dhe në fshatin Ashanët.OVL organizon gjithashtu edhe AKADEMI PËRKUJTIMORE KUSHTUAR DËSHMORËVE TË UÇPMB-së, në Amfiteatrin e RTV “PRESHEVA”, më 14 maj 2021, me fillim nga ora 17:00.Pjesëmarrja juaj kujton dhe nderon gjakun e dëshmorëve.

Preshevë, më 09 maj 2021

OVL e UÇPMB -së, Zyra për Informim.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress