Home » Lajme » OVL e UÇPMB-së – Reagim

OVL e UÇPMB-së – Reagim

Kujt po i pengojnë çlirimtarët, qofshin ata të UÇK, apo të UÇPMB,së ,

Denoncimet dhe akuzat e Driton Salihut drejtorit të shtëpis shëndetit dhe kryetarit të komunës Shqipërim Arifti drejtuar ndajë Gazetarit Baki Rexhepit janë poshtruse dhe të pa baza të motivuara politikisht.

OVM UÇPMB, reagon ashpër ndajë këtyre dy figurave të papërgjegjshëm të cilet kanë humbë rrugen para syve duke u marë me premtime boshe dhe gënjeshtra për kater vite me rradhë ku sot dalin me akuza ndajë gazetareve dhe mediumeve të cilet mendojnë ndryshe, kur dihet fakti se me ardhjen në pushtet mbylli RTV Preshevën duke mos përkrahur finaciarisht ku mbeten të pa punë 28 familje pa të ardhura financiare ,

OVL UÇPMB apelon te të gjithë faktori politik dhe të shoqëris civile të reagojnë ashpër ndajë këtyre kategorive të papërgjegjshëm dhe ndëshkojnë me injorimin e përkrahjes në zgjedhjet e ardhëshme.

Preshevë

kryesia:OVL UÇPMB,së

07.03.2021

kryetari:Nazmi Hajredini

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch