Home » Lajme » Palmer në Beograd: Pa njohjen e pavarësisë së Kosovës, Serbia nuk mund të hyjë në BE

Palmer në Beograd: Pa njohjen e pavarësisë së Kosovës, Serbia nuk mund të hyjë në BE

Është bërë e ditur se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka pritur në takim zëvendësndihmës sekretarin e Shtetit dhe Përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer.

Sipas raportimeve të mediave serbe, thuhet se fillimisht u mbajt një takim “kokë më kokë” dhe më pas vazhdoi me zyrtarë të tjerë.

Zyrtari i lartë amerikan, Matthew Palmer, ka deklaruar së fundmi se Serbia kurrë nuk do të hyjë në Bashkimin Evropian nëse nuk e njeh pavarësinë e Kosovës.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch