Home » Lajme » Pantiq: 9 kryetar komunash nuk e njohin Kosovën e pavarur

Pantiq: 9 kryetar komunash nuk e njohin Kosovën e pavarur

Lista qytetare “Srpska” e drejtuar nga Kërstimir Pantiq dhe e mbështetur nga Beogradi zyrtar në zgjedhjet e djeshme për balotazh ka fituar në të gjitha komunat serbe, përveç në Shtërpcë. Kërstimir Pantiq, i cili ka fituar për kryetar të komunës së Mitrovicës veriore, ka deklaruar se kjo fitore Qeverisë së Serbisë i jep mundësinë që të vazhdojë luftën për “ruajtjen e Kosovës në përbërje të Republikës së Serbisë”.

“Kemi nëntë kryetar komunash të cilët mbështesin Qeverinë e Serbisë dhe të cilët në punën e tyre vazhdimisht do të përsërisin që nuk e njohin Kosovën e pavarur, që nuk janë nënshtetas të ashtuquajturës Republikë e Kosovës, por të Serbisë, të cilët në gjithë botën do të kenë dyer të hapura dhe mund të përfaqësojnë interesat e qytetarëve që i përfaqësojnë”, ka thënë Pantiq./RTK/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch