Home » Lajme » PD: ME FAT FESTA E KURBAN BAJRAMIT

PD: ME FAT FESTA E KURBAN BAJRAMIT

ME FAT FESTA E KURBAN BAJRAMIT

Bajrami në Islam është qetësi dhe dinjitet, ku myslimanët falenderojnë dhe madhërojnë Zotin që është Një dhe i Gjithpushtetshëm. Ditët e Bajramit janë ditët e lumturisë së përbashkët me vëllezërit e tjerë, janë ditët e lulëzimit të ndjenjave të vëllazërisë, paqes e shëndetit, janë ditët e gëzimit të përbashkët me të afërmit, fqinjët, shokët dhe me mbarë njerëzit.

Së fundi i lutem Allahut që kjo festë të sjellë në shtëpitë e shqiptarëve paqe, kënaqësi, gëzim dhe hare. Le të sjellë kjo festë më shumë mirësi, afrimitet dhe dashuri mes njëri-tjetrit, në të mirë të shoqërisë, kombit dhe gjithë njerëzimit.

 

 

 

 

Bujanoc  05.11.2011

.                                                                                                                                         Kryetari i Partisë Demokratike

.                                                                                                                                                            Mr. Nagip Arifi

Does technology cut us off from other people college essays writing help

One Response

  1. leo thotë:

    REDAKSISE: Redaksi e nderuar, lutnei shume qe te mos e largoni nga faqja e Portalit mitrovicali.com tradhtarin KADRI MANI ME MIRE KADRI MUTI. Siq e shihni edhe vete besoj se eshte shkrimi me i lexuar. Ju lumte Juve dhe gazetarit me te guximshem i te gjitha koherave z. RESHAT BADALLAJ. Faleminderit! Luan Bregu

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch