Home » Lajme » Për nder të ditës së çlirimit të Gjilanit Kryetari i Komunës së Preshevës dhe Bujanocit të nderohen me titullin “Qytetar nderi i Gjilanit”

Për nder të ditës së çlirimit të Gjilanit Kryetari i Komunës së Preshevës dhe Bujanocit të nderohen me titullin “Qytetar nderi i Gjilanit”

Me rastin e ditës së çlirimit të Gjilanit duke u organizuar me një akademi rasti pasi ne kufizohemi me Preshevën dhe Bujanocit , Kryetari i Komunës së Gjilanit në një ceromoni  në prezencë të Këshilltarve Komunal të Gjilanit   Tu ndajm dhe ti shpallim  të dy Kryetarët e këtyre dy Komunave  ,, Qytetar nderi të Gjilanit ’’ .

Me këtë akt ne si Komunë tregojm gatishmëri që edhe më tej të rrisimi bashkëpunimin me këto dy Komuna .

Të intesifikohen bashkëpunimi në të gjitha fushat e bashkëpunimit , si: Në kultur, në arsim , sport dhe fusha tjera që ka specifika pasi kufizohemi dhe kemi shumë çështje të përbashkta .

Ju përkujtojm opinionit qqë edhe një ndërë standard të bashkëimit Europin jan arritja dhe fuqizimi i bashkëpunimit  ndërkufitar   .

 

Gjilan   / Preshevë  e Bujanoc

12 Qershor 2013

Refik HASANI , publicisti dhe njëherit  Këshilltari  Komunal   i Gjilanit .

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch