Home » Lajme, Vendore » Për nderë të 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë më datë 19 korrik do të shënohet një manifestim kulturor në Shtëpinë e Kulturës në Preshevë

Për nderë të 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë më datë 19 korrik do të shënohet një manifestim kulturor në Shtëpinë e Kulturës në Preshevë

Për nderë të 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë grupi punues në përbërje prej 6 anëtarësh të Këshillit Komunal në Preshevë më datë 19 korrik do të shënojë një manifestim kulturor në Shtëpinë e Kulturës në Preshevë. Ky manifestim do të filloj prej orës 12:00 dhe do të vazhdoj gjatë gjithë ditës me manifestime të ndryshme kulturor këngë e valle si dhe ndeshje futbollistike ku edhe në fund do të ndahen çmime të ndryshme shprehet kështu për Radiotelevizionin Presheva kryetari i grupit organizativ Islam Jusufi. Sipas zotit Jusufi kjo datë është përzgjedhur sepse koinçidon me pushimet që po i kalojnë bashkatdhetarët tanë në vendlindje. Përndryshe manifestime të tilla për nderë të pavarësisë së shtetit shqiptar po organizohen në troje të ndryshme të banuar me shqiptarë./A.B/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress