Home » Lajme » Për nderë të 28 Nëntorit, kryetari i Preshevës z. Ragmi Mustafa ishte mysafir i ftuar nga kryeministri shqiptar Z. Rama në qytetin e Vlorës heroike

Për nderë të 28 Nëntorit, kryetari i Preshevës z. Ragmi Mustafa ishte mysafir i ftuar nga kryeministri shqiptar Z. Rama në qytetin e Vlorës heroike

Kryetari i Komunës së Preshevës Z. Ragmi Mustafa së bashku me kryeministrin Rama e kryeparlamentarin Meta kanë bërë homazhe dhe vunë kurora në varrin e atij që cilësohet si “Babai i Kombit”, Ismail Qemali, emrit të të cilit i atribuhet pavarësia e vendit, 101 vjet më parë. 

Z, Mustafa nga Sheshi i Flamurit tha: të gjithë shqiptarëve kudo që janë, urime dhe gëzuar pavarësinë e Republikës së Shqipërisë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch