Home » Lajme » PËRSËRI SHTYHET FILLIMI I RIGJYKIMIT

PËRSËRI SHTYHET FILLIMI I RIGJYKIMIT

LËVIZJA KOMBËTARE SHQIPTARE

Albanian National Movement

orhan.rexhepi@live.com

Preshevë

 

 

PËRSËRI SHTYHET FILLIMI I RIGJYKIMIT

 

Sot, më datë 22 Shkurt 2012, në Gjyqin e Qarkut në Beograd, nën ingerencën e Gjykatës Speciale për Krime Lufte, ka vazhduar së treti Seanca përgatitore, kundër nëntë djemëve Shqiptarë nga Presheva, të akuzuar për krime lufte, pastaj të dënuar me 101 vjet burg, dhe së fundi të liruar nga Gjykata e Apelit me udhëzimin për RIGJYKIM. Kjo Seancë nuk ka përfunduar as më 31 Janar as m5 13 Shkurt e as sot më 22 Shkurt por është shtyrë të përfundojë, me gjasë tek pas një muaji. Dita e sotme e kësaj pjese të kësaj Seance Përgatitore ka zgjatur rreth një orë e gjysmë.

Pala Mbrojtëse ka propozuar dëshmi të reja dhe Dëshmitarë të rinjë, njëri ndër ta Majorin Amerikan JAMES (Xhejms) i cili ka qenë Komandant i Forcave Amerikane të KFOR-it gjatë periudhës kohore mesi i Qershorit fundi i Tetorit të vitit 1999, gjë të cilën Trupi Gjykues, pa kundërshtimin e Prokurorisë, e ka pranuar.

Vazhdimi i katër i Seancës Përgatitore u caktua për datën 23 Mars 2012.

22. 02. 2012

Preshevë-Beograd

LKSH

Orhan Rexhepi

3 Responses

 1. DURIM thotë:

  o alla ishalla i lishon sa ma frik

 2. U shty prap A,
  po dihet se hala Serbijen nuk pe paranojn ne BE,…
  Mjer Vllaznija tan te mjert ne dor te kujt kan mbetur,he ZOTI i denoft kta te pa fe SHKIJE por edhe te gjith ata qe jan duke luajtur me ta si maca me miun,…denimi doti vij nga ZOTI dhe sdot ken pshtim jo,…sepse ne qoft se UN nga ju mshefi ndoj SEND por si mendoj UN se nga i madhi ZOT i mshefi KUR AI I DIN TE GJITHA DREDHIT E MIA.

 3. U shty prap A?!,
  po dihet se hala Serbijen nuk pe paranojn ne BE,…
  Mjer Vllaznija tan te mjert ne dor te kujt kan mbetur,he ZOTI i denoft kta te pa fe SHKIJE por edhe te gjith ata qe jan duke luajtur me ta si maca me miun,…denimi doti vij nga ZOTI dhe sdot ken pshtim jo,…sepse ne qoft se UN nga ju mshefi ndoj SEND por si mendoj UN se nga i madhi ZOT i mshefi KUR AI I DIN TE GJITHA DREDHIT E MIA.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch