Home » Lajme, Ndërkombëtare, Sport » Portugalia në Botëror, Zvicra në “play-off”

Portugalia në Botëror, Zvicra në “play-off”

Zvicra do të luajë në ‘play-off’ për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror.

Zvicra ka pësuar humbjen e vetme në kualifikime, por që i ka kushtuar shumë. Tashmë ajo do të luajë në “play-off” për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror, shkruan albinfo.ch.

Zviceranët kanë pësuar humbje nga Portugalia me rezultat 2:0 në Lisbonë. Johan Djourou në minutën e 41-të ka shënuar në portën e tij, derisa golin e dytë e realizoi Andre Silva nga afërsia në minutën e 57-të.

Kjo fitore e ka kualifikuar direkt Portugalinë në Kampionatin Botëror, derisa Zvicra do të mësojë kundërshtarin e saj në “play-off” dhe më pas të kualifikohet në Botëror. Ndeshjet e “play-off”-it zhvillohen gjatë muajit nëntor.

Zvicra nga dhjetë ndeshje ka nëntë fitore dhe një humbje, aq sa edhe Portugalia, por portugezët kanë goldallim më të mirë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch