Home » Sport » Preshevari Atdhe Nuhiu debuton me gol per skuadren tij te re Eskisehirspor ne Europa League kunder Marseille

Preshevari Atdhe Nuhiu debuton me gol per skuadren tij te re Eskisehirspor ne Europa League kunder Marseille

Futbollisti Preshevar  Atdhe Nuhiu ka shënuar golin e barazimit në ndeshjen kualifikuese për Europa League, kundër skuadrës së Marseille.Skuadra e Marseille kishte kaluar në avantazh në minutën e 49 , por ky gëzim i musafirve nuk zgjati shum ,pasi në minutën  e 62 shtatlarti Atdhe  Nuhiu pas një goditje dënimi, ka arrit ti shmaget mbrojtes së Marseille dhe kështu duke barazuar rezultatin.

E ky gol  tifozët Eskisehirspor te cilet per here te pare luajen ne Europa League i ka ngrite ne qiellin e shtatë.

Ndërkaq  Atdheu festimin e golit e ia ka dedikuar gjithë kombit shqiptar ,  duke improvizuar shqiponjën Kuq e zi .

Preshevari 22 vjecar Atdhe Nuhiu, i njohut si “Ibra shqiptar” futbollist i Rapidit të Vjenës, gjate ketij sezonin 2011-2012 është huazuar tek klubi i superligës turke  Eskişehirspor për shumën 575 000 funta për stinor apo rreth 1.5milion euro për tërë sezonin.

 

Hasan Hasani

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress