Home » Lajme, Vendore » Preshevë: Pdsh fiton Zgjedhjet – Alternativa dhe PVD fitojn Shumicen

Preshevë: Pdsh fiton Zgjedhjet – Alternativa dhe PVD fitojn Shumicen

VotimiSipas rezultateve preliminare Partia Demokratike Shqiptare është fituese e zgjedhjeve.

Sipas rezultateve të deritanishme jozyrtare:

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) ka marrë 5355 vota (14 këshilltarë)

Alternativa Per Nndryshim ka marrë APN 4450 vota (11 këshilltarë)
Partia për Veprim Demokratik (PVD) ka marrë 3693 vota (10 këshilltarë)
Bashkimi Demokratik i Luginës (BDL) ka marrë 738 vota (2 këshilltarë)

Unioni Demokratik Shqiptar (UDSH) ka marrë 431 vota (1 këshilltarë)

Rilindja Demokratike (RD) ka marrë 472 vota (0)

 

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress