Presidenti kroat nga OKB bën thirrje për njohjen e Kosovës

Read Time:25 Second

Kroacia bëri thirrje për njohjen universale të shtetit demokratik të Kosovës si anëtar i barabartë i bashkësisë ndërkombëtare para Kombeve të Bashkuara.

Presidenti i Kroacisë Zoran Milanoviq sot bëri thirrje nga sesioni i 78-të i Asamblesë së Kombeve të Bashkuara, që të njihet Kosova, raporton RTKlive.

Ai shprehu shqetësimin për ngjarjet e fundit në marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, si dhe bëri thirrje për de-përshkallëzimin e tensioneve, por edhe për njohjen universale të Kosovës si anëtare e barabartë e bashkësisë ndërkombëtare.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post ME 3 500 EURO NDIHMOHET SHSHASHS “PAPA KLEMENTI XI ALBANI”, SUEDI
Next post OKB: Rama përplaset me Rusinë për Kosovën