Home » Kulturë » Profesor Alixhemal Salihu do të promovoj dy libra

Profesor Alixhemal Salihu do të promovoj dy libra

Alixhemal Salihu - studio e hapurProfesori i gjuhës shqipe në Gjimnazin Skënderbeu në Preshevë Alixhemal Salihu  do të bëjë promovimin e dy titujve të rinjëve që I nxjerr në dritë me shkrimet e tija që nga fëmijëria e deri më tani.  Horizonti I botës sime dhe aforizmat  titullohen librat e rinjë që do të vijnë në duar e lexuesëve nga autori, profesori dhe kritiku I gjuhës Alixhemal Salihu. 

 

Profesori I gjuhës shqipe në Gjimnazin Skënderbeu në Preshevë Alixhemal Salihu  do të bëjë promovimin e dy titujve të rinjëve që I nxjerr në dritë me shkrimet e tija që nga fëmijëria e deri më tani.  Horizonti I botës sime dhe aforizmat  titullohen librat e  rinjë që do të vijnë në duar e lexuesëve nga autori, profesori dhe kritiku I gjuhës Alixhemal salihu.  Ky event do të bëhet ditën e enjte nga ora 13 në sallën e Kuvendit në Preshevë me miq, kolegë e dashamir të fjalës së shkruar. Përurimi I dy librave të rinjë autori I bënë pikërisht para shkurarjes në pension në mujin gusht të këtij viti.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch