Home » Kulturë, Lajme, Vendore » Promovohet libri i autorit preshevar Fitim Nuhiu

Promovohet libri i autorit preshevar Fitim Nuhiu

Shkrimtari Preshevar, Fitim Nuhiu promovoi librin e tij në sallën e bibliotekës së qytetit, ku të pranishëm ishin miq, familjarë të autorit dhe lexues të rregullt të bibliotekës “Mehmet Jusufi” .

Vlersimin rreth librit e dha para të pranishmëve shkrimtari nga Shkupi, z. Fadil Curri i cili vlerësoi lartë tematikën e librit që ka shtjelluar autori Fitim Nuhiu.

Një fjalë rasti e mori edhe drejtori i bibliotekës së qytetit “Mehmet Jusufi”, z. Reshat Neziri.
Shkrimtari Fadil Curri dhe Reshat Neziri vlerësuan lartë librin.
Krejt në fund, autori i librit z. Nuhiu përmes një fjale rasti përshëndeti dhe falenderoi të pranishmit.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch