Home » Lajme » Protesta e radhës e “Vetëvendosje!” më 22 janar

Protesta e radhës e “Vetëvendosje!” më 22 janar

Pas një jave Vetëvendosje sërish do të provojë të bllokojë pikat kufitare. Lëvizja e Albin Kurtit ka bërë të ditur në një konferencë shtypi se do të organizojë një protestë të re, për të dielën e ardhshme 22 janar.

Nënkryetari Shpend Ahmeti ka thënë se kjo do të ndodhë vetëm nëse qeveria nuk nis zbatimin e masave të reciprocitetit me Serbinë .

“Ndërhyrja e dhunshme ndaj protestuesve është bërë me urdhrin e Thacit dhe qeverisë . Dje është parë që qeveria ka lidhje të forta ekonomike me Serbinë . Ajo ka zgjedhur të mbrojë Serbinë para popullit të saj”, ka thënë Ahmeti në konferencë

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch