Home » Kulturë, Lajme, Vendore » Publikohet super kënga „A je gati oj Preshevë“ interpretuar nga Remzi Jakupi-Remi dhe Besim Limani

Publikohet super kënga „A je gati oj Preshevë“ interpretuar nga Remzi Jakupi-Remi dhe Besim Limani

Dy këngëtarët me prejardhje nga Lugina e Preshevës, Remzi Jakupi-Remi nga Medvegja e që jeton në Kosovë dhe SHBA, dhe Besim Limani nga Zarbinca e Bujanocit i cili gjithashtu jeton në SHBA kanë publikuar sot këngën „A je gati oj Preshevë“ një këngë fantastike e dedikuar Luginës së Preshevës dhe aspiratave të popullit shqiptar të kësaj krahine shqiptare për bashkim me Kosovën e ku dy artistët e mirënjohur përmes tekstit të këngës pretendojn se ky moment tani më ka ardhur. Kënga u mirëprit mjaftë mirë në të gjitha trevat shqiptare e jehonën më të madhe sigurisht se do ta ketë në Luginën e Preshevës pasi që kënga i dedikohet asaj. Vlenë të theksohet se edhe videoklipi i xhiruar në Krujë është realizuar në mënyrë profesionale.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch