PVD, LPD, PD dhe PDSH kanë arritur marrëveshjen e koalicionit për formimin e Këshillit Nacional Shqiptar

Read Time:32 Second

Marrëveshja është arritur para pak çasteve në Bujanoc në takimin e kryetarëve të partive politike.

Sipas marrëveshjes së arritur, mandati i kryetarit të KNSH-së do të ketë një ndarje 1,5+2 (vite) mes kandidatëve të LPD-së dhe PVD-së.

Fillimisht kandidati i LPD-së do të jetë kryetar i KNSH-së në kohëzgjatje prej një vit e gjysmë kurse kandidati i PVD-së do të qeverisë pjesën e mbetur të mandatit.

APN e Shqiprim Arifit është partia e vetme që nuk do të përfshihet në këtë koalicion e cila në këto zgjedhje doli si parti e parë, me më së shumti mandate.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Vuçiqi po paralajmëron krizë në veri të Kosovës
Next post <strong>Ta mbijetosh kohën në befasinë e heshtjes</strong>