Home » Lajme, Vendore » Qëllimet e “gazetarit” Baki Rexhepi, po na dalin si sher i madhë. Presheva me kohë e kishte kuptur dhe ia tregoi rrugën. Bujanoci sikur që po vonohet ! Nuk thuhet rastësishtë se “Qeni i keq ta sjell ujkun në Turisht”

Qëllimet e “gazetarit” Baki Rexhepi, po na dalin si sher i madhë. Presheva me kohë e kishte kuptur dhe ia tregoi rrugën. Bujanoci sikur që po vonohet ! Nuk thuhet rastësishtë se “Qeni i keq ta sjell ujkun në Turisht”

– Partia për Veprim Demokratik dhe Këshilli Nacional i Shqiptarëve të Luginës së Preshevës” zgjidhni në mes: Bashkëpunimit të mirëfillt me Kompanin Mediale “SPEKTRI” ose me fizicientin, në opinion i njohur si “gazetar vëlla-përçarës” Baki Rexhepin.

 

– Radio Televizioni i Kosovës” edhe për ju vlen, zgjidhni: Ta keni edhe më tej sinjalin të shtrir në Komunat e Bujanocit dhe Preshevës përmes aparaturës të Kompanisë Mediale “SPEKTRI”  apo edhe më tej ta mbani Korrospodentin vëlla-përçarë nga këto dy Komuna Shqiptare.

 

Një paraqitje e imja publike e para dise ditëve, shkrimi me titull: “Kushjanë dy Shqiptarët Preshevar që po i’a fusin zjarrin Bujanocit !!??” Hasi në mirkuptim të tolerueshëm tek shumica dërmuese e publikut dhe lexuesit Shqiptar. Edhe i thirruni i parë në këtë shkrim, deputeti i vetëvetes Riza Halimi, kishte deklaruar se do të jem i matur në involvimin tim politik në Bujanoc sepse a kam parasysh se kemi të bëjmë me një komunë specifike ku Shqiptarët e kanë kundërshtarin e përbetuar Serbë, dhe se përçarja e tepruar në mes Shqiptarëve bart rrezik të paparashikuar dhe të dëmshme.

 

E si po vepron fizicienti “gazetari” Baki Rexhepi !!??

 

Ai sikur nuk e kuptoi seriozisht brengën dhe shqetësimin e opiniont të gjërë Shqiptar dhe po vazhdon edhe me intenzitet më të lartë në misionin e vet në përçarjen e Shqiptarëve të Komunës së Bujanocit.

Ky “gazetari” publikoi një informacion-gënjeshtër totalisht shpifje, por kësaj here në koordimin me Kryetarin e Komunës së Bujanocit Shaip Kamberin, me titull: “TENTOHET PRISHJA E KOALICIONIT AKTUAL NË BUJANOC DHE KRIJIMI I PUSHTETIT ME SERBËT LOKAL” . Baki Rexhepi këtë lajm e publikoi vetëm me një qëllim, që të fusë edhe më shumë përçarje dhe urrejtje në mes Shqiptarëve, e jo se tha diçka senzacionale që nuk është e njohur për opinionin e këtushëm, sepse edhe tash pa tentim prishje, pushteti në Bujanoc është multietnik. E tashmë kur të gjithë po e dim qëllimin e këtij “gazetari” me komplekse destruktive, përçarës, dhe shumë i dëmshëm për Shqiptarët e Komunës së Bujanocit, urgjentisht duhet të i’a ndalim hovin sa nuk është bërë vonë.

Në shkrimin tim të fundit nuk e kam thënë rastësisht edhe këtë, po e citoj: “NËSE KËTYRE DY PERSONAVE EDHE MË TEJ DO TË JU LIHET HAPËSIR VEPRIMI ME QËLLIME DHE PRAPAVIJË POLITIKO-VËLLA-PËRÇCARËSE, PËRGJEGJËSIA DO TË BIE MBI ATA TË CILËT PO I OFROJN STREHIM DHE REHABILITIM NË QYTETIN E BUJANOCIT”

 

Mu edhe për këtë arsye, në mënyrë ULTIMATIVE po ju drejtohemi:

 

  1. Partisë për Veprim Demokratik, dhe
  2. Këshillit Nacional të Shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

 

Zgjidhni…  Vazhdimin e bashkëpunimit të mirëfillt me Kompanin Mediale “SPEKTRI”,

Apotolerimin dhe angazhimin e mëtejshëm të këtij “gazetari” në lojërat e rrezikshme që kanë filluar në Komunën e Bujanocit, me qëllim të përçarjes të Shqiptarëve.

Nëse vazhdohet kështu, “SPEKTRI” do t’i zbatoj masat ndëshkuese të cenzurës të njejta edhe ndaj këtyre dy subjekteve, në mënyrë identike sikur që vepron tani një kohë të gjatë ndaj Subjektit të  LPD.së, sepse nuk dëshirojmë të jemi pjesë e këtyre lojrave sa të flliçura po aq edhe të rrezikshme për Shqiptarët e Komunës së Bujanocit, dhe pastaj as që do të na interesojë aktiviteti profesional në fushatën tuaj i “gazetarit” Baki Rexhepi, bile kurrë as emrin nuk do të ja përmendim e lere më se do të miremi me të.

 

Poashtu shfrytëzojm rastin që të njoftojmë shikuesit tanë se së shpejti do të kemi një takim kolegial me Kryetarin e Bordit të Drejtorëve të Radio Televizionit të Kosovës (RTK)  Prof.Ass.Dr. Rrahman Paçarizin, ku përmes vijës zyrtare dhe në formë të shkruar do ta njoftojm për sjelljet, involvimin, dhe zhytjen në politik të Korrospodentit të tyre nga Lugina e Preshevës dhe misionin e tij Shqiptaro-përçarës sepse mirë dihet që Televizioni Publik i Kosovës (RTK) nuk toleron këso gjëra, aq më pak të publikohen përmes tyre ashtu siq vepron “gazetari” me kronika dhe bashkëbisedues të zgjedhur.

 

Lusim personat e autorizuar të këtyre Subjekteve të cilëve ju kemi drejtuar që kërkesën tonë ta pranoni dhe analizoni me seriozitetin më të madhë të mundshëm, vetëm me një qëllim të eleminimt të kësaj problematike shumë serioze.

Poe përsërisim, mosëveprimi i KNSH.së dhe PVD.së, pasojat do ti bartni vet.

“SPEKTRI” ka zgjedhur rrugën e pengimit të sëmundjes e jo të mjekimit të sëmundjes.

 

P.S.   T’i dërgohet:

 

Mjeteve të informimit, elektronike, dhe atyre të shkruara lokale

        – Kryesisë të PVD.së

        – Kryesisë të KNSH.së

 

 

 

Nexhat Behluli. Kryetar i Kompanis Mediale “SPEKTRI”

Bujanoc. 23.01.2012

2 Responses

  1. blero thotë:

    O ti daj shume i mencur.A s,ki aspak turp deri dje bashkepunetor e sot vellapercares.Ti ski fije te burreris veq ski vole se gjakun me pambuk ta pin,po aq je tuc se veq ben blla blla blla edhe han shpulla.Marre duhet met ardhe.Gjithmone ka qene i keshmi te kesh ti je ai i cili po ja ven flaken gjithe kesaj situate.Familjen e ke pas shpiun nga ajo familje ke rrjedh edhe ty.Po mbaje ne mend se me nuk ke pare sikur heren e pare i ke dhene do pare edhe ste ka nguc kush tash osht pak me ndryshe.Pertipu mire shka po flet se nuk e ke bash leht.Leje pak edhe Nagipin net folin se po ja merr krejt gjunahet.

  2. Gazetari thotë:

    Hallashtisu “blero” hallashtisu nga larg, leh sa te duash sikur ata qent pinika se kushi veshin nuk osht tu ta ndu. As vet nuk jam tu e dit me cilin mu nervozu ma shum, me ty qe po han dhe po leh nga larg si papagall duke i perserit fjalt e njejta dhe me emer te fllicur, apo ne ket Nexhatin qe po ti len komentet me ti publiku, krejt pisa jeni bo, tatari nuk mundet mi ra ne fije ktyre lojrave tuaja. hecni be banu se ska sen pi juve, e sidomos ti “blero’ gabel i madh qenke.. Gazetari.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch