Qytetarët durrsakë do votojnë Igli Carën

Read Time:1 Minute, 16 Second

Bashkia Durrës

Nga Arbër N. Hima

Votuesit  durrsakë do e votojnë Igli Carën, do votojnë kundër korrupsionit,  do votojnë për ndryshimin  dhe   për shpëtimin nga betonizimit të  kulturës, turizmit  dhe trashëgimisë historike; do votojnë për t’ua kthyer qytetarëve institucionin e Bashkisë, e cila  duhet të jetë në shërbim të tyre dhe jo vetëm të një grupi mafio-interesi.

Durrësi qyteti historik iliro-shqiptar  krenari për shqiptarët; qyteti port i gjthshqiptarëve me perendimin, Durrsakë  me 14 Maj 2023 ndëshkoni zullumqarët e rrënimtarët socialistë të cilët mjerisht kanë afro një cerek shekulli që keqqeverisin Durrësin, aq keq sa që dëmi që i është shkaktuar qytetit nuk do ia kishin bërë as armiqtë e shqiptarëve.

Nuk është e nevojshme për qytetarët durrsakë që dikush t’i bindë e t’ua mbush mëndjen për këtë. Kjo sepse qytetari durrsak e di vetë mirë këtë gjë, e madje këtë thirrje timen më shumë po ua sjell qytetarëve durrsakë si kujtesë pasi  këtë realitet  prej tyre e dëgjon dhe e mëson si   të vërtetë ne biseda me ta, sidomos për betonizimin e qytetit që historia tashmë ua ka hipotekuar autorësinë Vangjush Dakos dhe rilindjes socialiste.

Votoni Igli Carën!

Mos e votoni Sakon

qe  njihet si “maska” e Vangjush Dakos i cili për 12 vite ka bërë batërdinë me lejet ndërtimit, licencat, pronat, betonimin e qytetit, me taksat dhe fondet e bashkisë, dhe  i cili eshte i shpallur ‘non grata’ nga SHBA?!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>Pas  zgjedhjeve fillon e  shembet Diktatura e Korrupsionit. 14 Maji 2023, beteja  e fundit  mes “non grata”-ve</strong>
Next post Beteja e Koshares bëri që Jugosllavia të përjetojë debakël