Home » Lajme, Vendore » Ragmi Mustafa – uron të gjithë besimtarët mysliman

Ragmi Mustafa – uron të gjithë besimtarët mysliman

Kryetari i PDSH dhe njiherit  i komunës së Preshevës Ragmi Mustafa uron  të gjithë besimtarët mysliman për  festën e madhe të Kurban Bajramit.

“Festa e Kurban Bajramit është ngjarje ku na përkujton neve në sprovë dhe sakrificë, por gjithashtu është edhe festë gëzimi dhe mirënjohje për çdo të mirë që e gëzojmë, është dita e cila i afron familjet dhe shoqërinë në mes veti.

Uroj që kjo ditë në shtëpitë tona të sjellë gëzim, paqe, shëndet dhe begati për vite të tëra.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress