Home » Lajme, Vendore » RAGMI MUSTFA SOT TAKOHET ME PRESIDENTIN E SHQIPËRISË DHE TË KOSOVËS

RAGMI MUSTFA SOT TAKOHET ME PRESIDENTIN E SHQIPËRISË DHE TË KOSOVËS

Kryetari i komunës së Preshevës Ragmi Mustafa  do të takohet sot në Prishtinë me dy presidentët me atë të Shqipërisë Bujar Nishani dhe atë të Kosovës Atifete Jahjaga.  Kryetari Mustafa në takimin me presidentët Nishani e Jahjaga do të bisedojnë për situatën aktuale politike dhe të sigurisë në Luginë të Preshevës si dhe do të kërkoj nga dy presidentët angazhimin e tyre për zgjidhjen e problemit të shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

 

 

Preshevë, 30 Gusht 2012

Kabineti i kryetarit të

Komunës së Preshevës

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch