Ramush Haradinaj: Nuk dua të bëhem kryeministër, vetëm dua ta rrëzojmë Kurtin

Read Time:46 Second

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka ambicie për ta marrë pozitën e kryeministrit, nëse përmes mocionit rrëzohet Albin Kurti.

Ai ka kërkuar nga pjesa tjetër e opozitës, PDK dhe LDK që të përkrahin mocionin e ta rrëzojnë Kurtin, siç thotë ai “për shkak të rrezikut që i kanoset Kosovës”.

Ai ka thënë se do të binin dakord për një kandidat për kryeministër, qoftë edhe nga radhët e VV-së nëse pranon pikat e koalicionit që janë kthimi i besimit të aleatëve, dëpërshkallëzimi i situatës në Veri.

“Ju siguroj që mocioni nuk është për pushtet, nuk jam kandidat dhe nuk do të jem kandidat për kryetar qeverie, kur të rrëzohet Kurti jam i hapur për këdo që biem dakord ne bashkë. Do ta bëjmë një plan disa pikash, kthimin e besimit të aleatëve tanë, depërshkallëzimin e situatës, fokusim ekonomik dhe anëtarësim në NATO”, ka thënë Haradinaj.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Gjenerali serb i kërkon KFOR-it “të mbrojë serbët në Kosovë”
Next post Kërcënimi mercenar rus ringjalli shqetësimet për sigurinë bërthamore