Real Madridi mposht Barcelonën, me rezultat 3-1

Read Time:45 Second

Dy rivalët e përbetuar, Real Madrid dhe Barcelona u përballen në ‘Bernabeu’ në ‘El Clasico-n’ e parë të këtij sezoni në kuadër të La Ligës.

Skuadra e Carlo Ancelottit u shfaq ekip më i mirë se katalonasit, sidomos në pjesën e parë, kur edhe shënuan dy gola përmes Karim Benzema (12’) dhe Valverde (35’), rezultat më të cilin skuadrat shkuan në pushim.

Lojë mjaft interesante është luajtur edhe në fraksionin e dytë. Skuadra e Xavit më të gjitha forcat e kërkonte rrugën e golit, të cilin e gjetën me rezervistin Ferran Torres (83’).

Dhe kur pritej një finish dramatik, pasi Barcelona bënte presion të madh drejt portës madrilene, vjen goli i Realit përmes Rodrygo (90+1’), i cili shënoi nga penalltia duke i dhënë goditjen e fundit Barcelonës në këtë supersfidë.

Përfundimisht Reali mund Barçën dhe merr kreun e tabelës me 25 pikë të tubuara, tri më shumë së Barcelona.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Medvegjë: Ardita Sinani njofton ambasadat perëmdimore dhe OSBE-në për parregullsitë në registrimin e popullatës
Next post Të shtëna mes vete, 22 ushtarë rus të vrarë e 16 të plagosur