Home » Lajme » Reali – ekipi më i urryer në Spanjë

Reali – ekipi më i urryer në Spanjë

Një sondazh i gazetës madrilene AS bërë nga kompania, Ikerfel ka nxjerrë një rezultat jo të kënaqshëm për klubin mbretëror nga Madridi. Rezulton se Real Madridi është ekipi më i urryer në Spanjë, kurse Barcelona ekipi më i dashur atje.

Të pyetur për cilin ekip kanë më së shumti antipati rezulton se 51 % e spanjollëve nuk e durojnë Real Madridin, 40 % Barcelonën, 30 % Sevillan dhe 29 % Atleticon. Ndërkohë, kur janë pyetur për ekipin e preferuar 44 % kanë përzgjedhur Barcelonën dhe vetëm 37 % Madridin, pasuar nga Atletico e Valencia me 18 % dhe Athletic Bilbaon me 17 %.

No child should be stressed out about going to www.celltrackingapps.com/ school or participating in after school activities

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress