Home » Lajme » Reali ”dërrmon” Saragozën

Reali ”dërrmon” Saragozën

Të përzgjedhurit e Hoze Murinjos kanë nisur furishëm edicionin e ri të garave në La Liga, duke shënuar fitore të thellë si mysafir kundër Saragozës me rezultat 6:0.

Në këtë takim shkëlqeu ylli portugez Kristiano Ronaldo, i cili shënoi het-trik në minutat 24, 71 dhe 87. Nga një gol për madrilenët shënuan Marelo 28, Alonso 64 dhe Kaka në minutën 82.

Reali gjatë gjithë ndeshjes dominoi në fushë, duke mos iu lejuar vendësve që të bëjnë asgjë në fushë.

Në këtë mënyrë madrilenët paralajmërojnë luftë të ashpër për titullin e kampionit me Barcelonën, e cila nesër luan me Vilarealin.

Turn up like cranking the volume up on http://celltrackingapps.com a sound system, turning up refers to becoming loud and full of action

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress