Home » Lajme » Rrahet brutalisht nga policia Sokol Ismajli nga Gërbavci i Medvegjës

Rrahet brutalisht nga policia Sokol Ismajli nga Gërbavci i Medvegjës

Gërbavc-Medvegjë:  Dje rreth ores 13 në fshatin Grbavc të komunës së Medvegjës është sulmuar brutalsiht nga policia, familja e Sokol Ismajlit.Gjatë këtij aksioni është rrahur brutalisht Sokoli gjendja e të cilit është në rrezik,bashkëshortja e tij Rabisha , dhe fëmijët e tij, ka bërë të ditur kryetari i Bashkëisë Lolake të fshatit Tupallë.

Në vendin e ngjarjes ka dalur nënryetari i komunës së Medvegjës Florim Sahiti.
Familjes Ismajli iu është dhënë ndima mjekësore ,ndërkaq Sokoli është dërguar për në spitalin e Lesovcit.
Shkaqet e rrahjes së tërë familjes Ismajli nga fshati Gërbavc ende nuk dihen, ndërkq ky rast ka future edhe më shum panikë në mesin e qyetarëve shqiptarë të këtij rajoni.
Ndërkaq fotot rreth incidentit mund ti shihni gjatë orëve në vazhdim.

19 Nëntor (medvegja.net)

One Response

  1. gjyle thotë:

    o allah qkas ka ju nimoft allahu ksaj familje amin

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch