Home » Sport » Sadiku oferta nga Siena dhe M’Gladbach

Sadiku oferta nga Siena dhe M’Gladbach

Sulmuesi i ri shqiptarë Armando Sadiku vazhdon të jetë cak i disa skuadrave evropiane. Të fundit që e dëshirojnë 21 vjeçarin elbasanas janë skuadra e Sienës në Itali si dhe ajo e Munchengladbach në Gjermani.

Lajmi konfirmohet nga portali sportiv italian Calciomercato. Sadiku vazhdon të shkëlqeojë në ligën e dytë të Zvicrës tek skuadra e Locarnos, duke u shëndrruar në njërin prej golashënuesve më të mirë në ligë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress