Home » Lajme » Salihi tripletë, Atdhe Nuhiu kompleton pokerin

Salihi tripletë, Atdhe Nuhiu kompleton pokerin

Hamdi Salihi realizoi tre gola në fitoren 4-1 të Rapidit të Vjenës kundër ekipit të Bad Voslau, i Landesligës së Austrisë së Poshtme (kategoria e katërt), takim i vlefshëm për turin e dytë të Kupës së Austrisë. 

Sulmuesi shkodran shënoi në minutat 9, 12 (penallti) dhe 72.
Goli tjetër (i treti i takimit në të 30’) u shënua nga sulmuesi tjetër shqiptar, Atdhe Nuhiu.
Me tetë gola në dy ndeshe, Salihin është golashënuesi më i mirë në këtë kompeticion, pasi në takimin kundër Lask Junior shënoi pesë gola brenda 90 minutave.

One Response

  1. […] KosovaLindore – Portal Informativ » Salihi tripletë, Atdhe Nuhiu … Goli tjetër (i treti i takimit në të 30') u shënua nga sulmuesi tjetër shqiptar, Atdhe Nuhiu. Me tetë gola në dy ndeshe, Salihin është golashënuesi më i mirë në këtë kompeticion, pasi në takimin kundër Lask Junior shënoi pesë gola brenda 90 …http://www.kosovalindore.com/s .. […]

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress