Sami Lushtaku: Epopeja e Jasharajve vulosi historinë më të re të Kosovës

Read Time:40 Second

Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, ka thënë se Epopeja e Jasharajve është akti mëheroik i cili vulosi historinë më të re të Kosovës.

Lushtaku ka njoftuar se bashkë me grupe të autoklubeve nga e gjithë Kosova, parakaluan në pjesë të ndryshme të Skenderajt, për të shënuar kështu 25 vjetorin e Epopesë së Jasharajve.

”Në një organizim madhështor në nderim të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, sakrificës së Komandantit Legjendar Adem Jashari e familjes Jashari, bashkë me grupe të autoklubeve nga e gjithë Kosova, parakaluam në pjesë të ndryshme të Skenderajt, për të shënuar kështu 25 vjetorin e Epopesë së Jasharajve, aktit më heroik i cili vulosi historinë më të re të Kosovës.Lavdi Komandantit Legjendar Adem Jashari, familjes Jashari, gjithë dëshmorëve e të rënëve në shërbim të lirisë”, ka shkruar Lushtaku në Facebook.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>Reformatori Basha dhe triumfi i së vërtetës</strong>
Next post <strong>3 Marsi 2023 sh<a>ë</a>noi triumfin e Bashës dhe ndarjen e Partisë Demokratike nga Tranzicioni</strong>