Home » Lajme » Sejdulla Kadriu-kandidat per kryetarë Komune te Gjilanit

Sejdulla Kadriu-kandidat per kryetarë Komune te Gjilanit

Levizja Vatra në Gjilan promovoi kandidatin për kryetar të Gjilanit dhe listën e kandidatëve për këshilltarë komunal.

Lëvizja Vatra në konferencën për shtyp, mbajtur në selinë e Lëvizjes Vatra bëri promovimin e kandidatit për kryetar, Sejdulla Kadriu, njëherit edhe bartës i listës si dhe të listës së kandiatëve , pretendentë për këshilltarë komunal të komunës së Gjilanit. Lista e Kandidatëve për këshilltarë komunal është e plotë, pra përbëhet prej 38 kandidatëve.

Fatmir Arifi , sekretar i  Lëvizjes Vatra duke bërë prezantimin e kandidatit për kryetar komuna, tha se Sejdulla Kadriu  që në rini ishte orientuar drejtë dhe ishte vë në shërbim të atdheut dhe të lirisë së tij.

Ai ishte veprimtar i ilegales, ish i burgosur politik, kontribues i madh i luftrave çlirimtare në Kosovë e Kosovë Lindore/

Gjithashtu Arifi theksoi se ne duke qenë ne qeverisjne lokale do të ndikojmë e do të inicojmë që rajonit  të  lindjes ti njihet statusi si zonë ekonomike duke përfshirë edhe tri komunat: Preshevën, Bujanocin dhe Medvegjen

Sejdulla  Kadriu , kandidati për kryetar komune  në mes tjerash tha se jam I vetëdijshëm se do të jetë sfiduese, por  me kandidatët që janë në listën tonë do të dalim fitues.

Më pas Sejdulla Kadriu prezantoi emrat e kandidatëve të mundshëm për Këshillin komunal të Gjilanit sipas radhës.
001 KADRIU SEJDULLA
002 AJVAZI RESHAT
003 JAKUPI ADILE
004 RAMADANI OSMAN
005 MUSTAFA ADNAN
006 RAMIZI DAFINA
007 MUSLIJA BEXHET
008 HALIMI BLERI
009 SEJDIU MERITË
010 KRASNIQI GANI
011 DEMI REMZUSH
012 XHEMAILI FLORIJE
013 ALITI NASER
014 EMINI SHABAN
015 DEVAJA-RAMADANI LABINOTA
016 GAGICA SHEJNAZE
017 JAKUPI FATMIR
018 SHABANI GENTIANA
019 RASHITI ALBAN
020 MALIQI IBRAHIM
021 RAMIZI ZEJNEPE
022 IBRAHIMI REXHEP
023 BUNJAKU ARDIAN
024 BERISHA KADIME
025 VELIU ARBËNOR
026 TOSUNI MEFAIL
027 HOTI SHQIPONJË
028 HAZIRI ARTON
029 SADIKI ISMAILAKI
030 KRASNIQI SARANDA
031 FEJZULLAHI SEVDAIL
032 TOSUNI BASHKIM
033 REXHEPI REJHANE
034 XHEMAILI NASER
035 RRAHMANI REJHAN
036 SYLEJMANI ARLINDA
037 FETAHU ARTON
038 KADRIU KUSHTRIM

12.09.2013 Zyra për Informim
Me respekt Ismet TAFILI

Per shkaqe teknike nuk kemi mundesi t’ua publikojme tere artikullin. Ju lutemi  per mirekuptim.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress