Home » Lajme » Serbi, Shtabi i krizës: Nga e shtuna në mesditë deri të hënën, vetëm dyqanet e ushqimit, ilaçeve dhe karburanteve do të jenë të hapura

Serbi, Shtabi i krizës: Nga e shtuna në mesditë deri të hënën, vetëm dyqanet e ushqimit, ilaçeve dhe karburanteve do të jenë të hapura

Shtabi i Krizave i rekomandoi Qeverisë së Serbisë që të gjitha restoranet dhe kafiterit të mbyllen për fundjavë nga dita e shtune në 12 të mesditës deri ditën e hënë në 6:00 të mëngjesit, me përjashtim të dyqaneve të ushqimit, të farmacive, pikave të karburantit, dhe shpërndarjes së ushqimit.

Masat e reja në Serbi:

Nga e hëna të gjitha Shkollat e Mesme kalojn në mësimin Online,
Gastronomia të shtunën do të punojn vetëm deri në ora 12:00,
Të dielën mbyllen të gjitha, përveç Shitoreve, Barnatoreve, Pikave të karburanteve dhe Furrave.
Për vikend në vendet turistike të skijimit (Kopaonik, Zlatibor) dhe vendet malore përveç ski-liftëve gjithçka tjetër do të mbyllet.
Të hënën masat rikthehen në orar të njejt,
Të martën mbledhje e ardhshme për përcaktimin e masava shtesë dhe rritjen e kontrollit,
Përfundimisht largohet opsioni i mbylljes totale në të ardhmen,

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch