Home » Lajme » Shaban Prelvukaj prej nga Hollanda uron 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Shaban Prelvukaj prej nga Hollanda uron 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Z. Shaban Prelvukaj eshte nga Martinajt e Plave-Gucise dhe jeton ne Hollanden e Jugut, ne Gouda, ne nje kompani biznesi Car Cleaning. Ai eshte mjaft i lidhun me vendlindjen e vet, me historine e kulturen e saj, mjaft i interesuar per publikime e botime per historine e kulturen e saj, mjafty i perkushtuar per zhvillimet shqiptare ne vendlindjen e tij. Ai, para disa vitesh, shkoi deri te selia e BE-se ne Bruksel per te protestuar ndaj dhunes e terrorit serbo-sllav ne Martinaj per te ngrit ne toke shqiptare e me popullsi shqiptare nje kishe ortodokse, per cka – per qendrestari shteti malazez dhe pati arrestuar mbi 20 bashkevendas te tij. Une nuk e njoh nga afer dhe nuk e kam takuar ndonjehere  kete djalosh te fisit te Kelmendit, z. Shaban Prelvukaj, po urimi i tij m’u duk mjeft i vecante. 
Z. Shaban Prelvukaj ka gjet nje forme mjaft interesante per ta urue Pavaresine e Kosoves, kete foto me nje femije me kostum kombetar shqiptar dhe me Flamur Kombetar Shqiptar.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch