Shaip Kamberi: Reçaku është e vërteta e Kosovës

Read Time:57 Second

Deputeti popullor dhe kryetari i PVD-së, Shaip Kamberi ka përkujtuar masakrën serbe më Reçak në përvjetorin e 25 të saj

“Me qëllimin për të zhdukur shqiptarët në Kosovë, Reçaku në fakt vuri themelet e shtetësisë së Republikës së Kosovës! Viktimat e masakrave atje u shndërruan në martirët e lirisë e pavarsisë së Kosovës!
Sot i kujtojmë me respekt e nderime të gjithë të rënët e masakres së Reçakut me Kosovën si shtetin më demokratik në rajon!” ka shkruar Kamberi

Shaip Kamberi ka theksuar se edhe sot në Serbi vazhdon të mohohet kjo masakër dhe se përmes këtij mohimi Serbia ushqen gënjeshtrën e saj

“Të gjithë ata që në Serbi ende sot mundohen të mohojnë të vërtetat e masakrave të Reçakut, në vend të kërkimfaljes, ende ushqejnë gënjeshtra që sollën gjenocid dhe luftë në Kroaci, Bosne e Kosovë e si e tillë është rrezik për stabilitetin dhe paqen në rajonin tonë!
E kjo, më së paku i duhet Ballkanit Perëndimor!” ka përfunduar deputeti Kamberi

Kujtojmë se Shaip Kamberi, në foltoren e paralmentit serb shpesh ka diskutuar rreth masakrës së Reçakut duke bërë thirrje që fajtorët të dalin para drejtësisë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Ndizen qirinj për viktimat e gjenocidit serb
Next post Opinion: Hajdutët e Republikës