Home » Lajme » SHBA bënë thirrje për respektimin e vendimit te Gjykatës Kushtetuese

SHBA bënë thirrje për respektimin e vendimit te Gjykatës Kushtetuese

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian bënë thirrje për respektimin e vendimit te Gjykatës Kushtetuese të Kosovës që i hapi rrugën formimit të qeverisë se re së vendit.

Ata bënë thirrje gjithashtu për një tranzicion të rregullt të pushtetit dhe thanë se respektimi i vendimit të gjykatës nënkupton mbështetje për sundimin e rendit dhe ligjit në Kosovë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch